ADANA ŞEHRİ NAKLİYE | İsteNakliye
Bize Ulaşın Bize Ulaşın

Biz Size Ulaşalım


Image
Image
ADANA  ŞEHRİ NAKLİYE
  • 2022-08-24

ADANA ŞEHRİ NAKLİYE

Adana Şehri’ndeki Nakliye Durumu

Adana, Türkiye'nin bir ili ve yedinci büyük şehridir. Genel olarak, verilere göre 2021 yılı nüfusu 2.263.373'tür. Adana; Kuzeyde Kayseri, doğuda Osmaniye, kuzeydoğuda Kahramanmaraş, güneydoğuda Hatay, kuzeybatıda Niede, batıda Mersin ve güneyde Akdeniz ile çevrilidir. Türkiye'nin altıncı büyük metropol alanı ve ülkenin başlıca tarım, ticaret ve kültür merkezlerinden biridir. Adana, mineraller açısından Türkiye'nin dördüncü en zengin bölgesidir. Krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları için önemlidir.  Ekonomisine bakıldığında Adana ilk sanayileşen şehirlerden biridir. 1950'lerde Seyhandam'ın inşası ve tarım teknolojisinin gelişmesi, tarımsal verimliliği büyük ölçüde artırdı. Adana; Pamuk, buğday, soya fasulyesi, arpa, üzüm ve narenciye ürünlerinin çoğunun yetiştirildiği Çukurova tarım bölgesinin pazarlama ve dağıtım merkezidir. Türkiye'nin mısır ve soya fasulyesinin yarısı Adana'da üretiliyor. Türkiye antep fıstığının %34'ü ve portakalın %29'u Adana'da yetiştirilmektedir. Bölgedeki tarım ve tarım işletmelerinin çoğu şubelerini Adana'da açmıştır. Adana'nın üretiminin %29'unu oluşturan ana sanayiler tekstil ve deri sanayileri olup, bitkisel yağlar ve işlenmiş gıda tesisleri de bol miktarda bulunmaktadır. Adana ekonomik olarak ülkemizin en çok ihracat yapan illerinden biridir. Öncelikle ulaşım Adana için çok önemlidir. Bunu daha detaylı olarak şu şekilde açıklayabiliriz. Adana Ticaret Odası Başkanı Zeki Kıvancı, Haziran 2022'de Adana'nın ihracatının bir önceki yıla göre %35,8 artarak 286.424 milyon dolara, aylık 1.516 milyar dolarlık rekor ihracat değerine ulaşacağını söyledi. Bir önceki yıla göre %36.4 artışla 61.000 dolar. Haziran 2022 Türkiye İhracatçılar Konferansı verilerini değerlendiren Kıvanç, "2021 yılının ilk altı ayında Adana 111.10511 milyon dolar ihracat yaptı. 2022 yılının ilk 6 ayına bakıldığında Adana, %36.4 artışla 1.0516 milyon USD ihracat cirosu elde etti. Adana olarak yukarı yönlü bir ivme yakaladık. " Ulaşımın böylesine gelişmiş olması sayesinde Adana hem şehir içi hem şehir dışı hem de ülke dışı taşıma yapabilir. Şehir içi taşımacılık da en yaygın olan taşımalar ise evden eve nakliyat ve asansörlü taşımacılıktır.

Gelin nakliye ve taşımacılık hakkında daha detaylı bilgiler verelim. Ev taşımak çoğu insan için zor bir süreçtir. İnsanlar farklı nedenlerle pozisyon değiştirirler. Bunlara iyi maaşlı bir iş bulma, diplomatik misyonlar ve eğitim dahildir. Böylece uluslararası nakliyat hizmetinin ihtiyacı ortaya çıktı. Birçok firma Adana'ya uluslararası özel nakliye hizmeti sunmaktadır. Bu aşamada en önemli adım, doğru nakliye firmasını seçmektir. Sorunsuz hizmet almak için Adana uluslararası  nakliyat hizmet sağlayıcıları arasından güvenilir ve  profesyonel bir adres seçmelisiniz.

Yurt dışına taşınmaya kişisel eşya taşıma denir. Bu, ticari değeri olmayan size ait malların bir ülkeden diğerine taşınmasıdır. Bu mallar şunlar olabilir: ev aletleri, yatak odası takımları, koltuklar, televizyonlar ve bilgisayarlar gibi evinizde gerekli tüm mobilyalar, ticari olmayan kullanım için ofis mobilyaları, kişisel bir araba ve bir şirket arabası.

Sadece uluslararası olmamakla birlikte bahsettiğimiz gibi evden eve taşımacılık da yapılır. Halihazırda uluslararası bir nakliyeci arıyorsanız, dikkat etmeniz gereken konulara bakmanızı tasviye ederiz.

Saygın bir uluslararası nakliye şirketi seçin. Eşyalarınızı bir ülkeden diğerine taşımanıza yardımcı olması için şirkete güvenmelisiniz. Saygın ve  deneyimli  bir uluslararası nakliye şirketi seçerek sürecin sorunsuz ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Sertifikalı bir uluslararası nakliye şirketi ile ortak olmalısınız. Şirketin sertifikalı çalışanları, mallarınızı sevkiyata hazırlamanın doğru yolunu bilir. Güvenli bir taşınma hizmeti için eşyalarınızı  düzgün bir şekilde hazırlayabilen bir firma bulmanız önemlidir. Deneyimli bir firma seçmelisiniz. Varlıklarınızı yurtdışına taşımak için ne gerektiğini ve sürecin nasıl yürümesi gerektiğini bilen bir firmadan yardım almalısınız. Başka bir ülkeye  getirebileceğiniz ve getiremeyeceğiniz ev eşyaları konusunda belirli kısıtlamalar vardır. Deneyimli bir uluslararası nakliye firması seçerek, taşınmadan önce tüm önemli bilgileri öğrenebilirsiniz. Sonuç olarak, malların güvenli bir şekilde taşınmasını sağlarken zamandan  tasarruf edersiniz. Bir nakliye şirketi ile görüşüyorsanız ve sigorta ile ilgilenmiyorlarsa, bu başka bir şirketle iletişime geçmeniz gerektiğini gösterir. Özellikle uluslararası hareketlerde sigorta son derece önemlidir. Çünkü  bazı durumlarda eşyalarınız tekne veya uçakla dünyayı dolaşıyor. Tercih ettiğiniz Adana uluslararası  nakliyat firması, ihtiyaçlarınıza kesin çözümler sunabilmelidir. Her uluslararası hareketin farklı olduğunu bilmelisiniz. Uluslararası nakliye konusunda uzmanlaşmış bir şirket seçerek, acentenizin sizi ve durumunuzu gerçekten anladığını ve bu konuda size rehberlik edeceğini hissetmelisiniz. İnsanların ev taşırken ve özellikle nakliye firmaları ile uğraşırken ilk dikkat ettikleri detay, nakliye firmasının malları hasara uğratarak Adana ilinin istenilen ilçelerine kusursuz bir hızla sevk etmesidir. Evden eve nakliyat Adana tam da bu ihtiyacı bilerek size belirledikleri güzergahta en iyi  garantili ulaşımı sunuyor. Firmanız, beyaz eşyadan eşyalarınıza ihtiyacınız olan bakımı güvenilir paketleme araçları ile ulaştırmakta ve sevkiyata hazır hale getirmektedir. Taşıma araçlarımızın her biri, eşyalarınızın hasarsız ve güvenli bir şekilde  taşınması için seçilmiştir. Müşterilerin aklına gelen ilk düşünce, nakliye sürecini güvenli ve sigortalı nakliye ile tamamlamaktır. Eve teslim için taşınan tüm paketleme malzemeleri kırılabilir eşyalar, beyaz eşyalar  ve ayrı mobilyalar için ayrılmıştır. Firmanız, mutfak eşyalarınızı yani tabak, bardak gibi kırılacak eşyaları özel olarak paketler, etiketli kutulara özenle yerleştirir ve sevkiyata hazır hale getirir. Geniş araç filomuzdan doğru araca yerleştirmeye özen gösteren personelimiz, yazıları kırılabilir kutulara hiçbir şekilde eşya koymadan güvenle istedikleri yere ulaştırmaktadır.