BAĞCILAR NAKLİYE | İsteNakliye
Bize Ulaşın Bize Ulaşın

Biz Size Ulaşalım


Image
Image
BAĞCILAR NAKLİYE
  • 2022-09-13

BAĞCILAR NAKLİYE

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Bağcılar ilçesi, ilin üçüncü büyük ilçesi durumundadır.  2021 – 2022 Bağcılar nüfusu hakkında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerini açıkladı. Buna göre 2022 İstanbul Bağcılar nüfusunun 744 Bin 351 kişiden oluştuğu bilinmektedir.Şehrin merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan ve eski bir yerleşim yeri olan Bağcılar, çarpık kentleşmenin yoğun olduğu bir ilçedir. Son dönemde modernleşme çalışmaları yapılan bir bölge, yüzölçümü olarak da çok büyük değildir. Bağcılar, İstanbul’un kalabalık nüfuslu bölgelerinden birisidir. Şehir merkezine yakın konumu ile alışveriş, yeme- içme, gezi ve daha birçok aktivite için tercih edebileceğiniz ilçede ulaşımda hayli gelişmiştir.

Bağcılar’da bulabileceğiniz tarihi yapıların ve turistik yerlerin sayısı çok değildir; ancak modernleşme çabası içindeki Bağcılar’da sayısı her geçen gün artan alışveriş merkezleri, halka açık parklar, çocuklar için oyun alanları, gezmeyi sevenler için müzeler, sosyal tesisler, sekiz boyutlu sinema, planetaryum ve kültür – sanat merkezleri dikkat çekicidir.İstanbul’un Bağcılar en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bağcılar ilçesi; Mahmutbey, Bağcılar, Kirazlı köyleri ile Papasköy çiftliğinin birleşiminden oluşmuştur. Bağcılar, Türkiye Cumhuriyet Dönemi’nde başlayan mübadele hareketiyle Yunanistan’dan göçen Türklerin ikinci vatanı olmuştur. 1970’li yıllarda hız kazanan Anadolu’dan İstanbul’a göç hareketiyle ilçe gelişmeye başlamıştır. Günümüzde nüfusu hızla artan İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden olan Bağcılar, kozmopolit ilçelerimizden birisidir.

80’lerde çiftlik ve tarlalarla dolu olan ilçe, hızlı kentleşmeye bağlı olarak 90’lı yıllardan itibaren eksiklerini gidermeye çalışmıştır. Kısa sürede İstanbul’un modern bir ilçesi haline gelen Bağcılar ilçesi, İstanbul’un yeni ilçelerinden biri olmasına rağmen kısa zamanda sosyal ve kültürel tesislere kavuşmuştur. Bağcılar’ın mahallelerinde yüzme havuzları, kültür merkezleri, bilgi evleri, park ve bahçeler göze çarpar. İstanbul’un Avrupa yakasındaki güzide ilçelerinden biri olan ilçe Küçükçekmece, Bahçelievler, Güngören, Başakşehir ve Esenler ilçelerine komşu olmaktadır. Vatandaşlara sunduğu Bağcılar taşımacılık hizmetleri ile de adından söz ettiren ilçenin ulaşım ağı bakımından kendini başarıyla geliştirdiği de ortadadır.