BEYKOZ NAKLİYE | İsteNakliye
Bize Ulaşın Bize Ulaşın

Biz Size Ulaşalım


Image
Image
BEYKOZ NAKLİYE
  • 2022-09-28

BEYKOZ NAKLİYE

Beykoz, İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan ilçelerinden biridir. Tarihi mekânları, doğal güzellikleri, AVM’leri, park alanları, spor ve kültür merkezleri ile Boğaziçi’nin en gözde ilçeleri arasında yer alan Beykoz, yaklaşık 250 bin kişiden oluşan nüfusuyla ülkemizin kalabalık semtleri arasında yer alıyor. Ayrıca evden eve nakliyat Beykoz hizmetlerinde de ilçenin öne çıktığını görebilirsiniz.  

Beykoz’un Tarihe Işık Tutan Semtleri

Tarihi süreçte birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Beykoz, tarihi yerleri, benzersiz suları ve mesire alanları ile hemen herkesin ilgisini çekmektedir. Tarihi Anadolu Hisarı, filmlere konu alan Kanlıca ve Çubuklu gibi birçok semt yerli – yabancı turistlerin ilgi odağı durumundadır.  Bu semtler hakkındaki bilgileri sizler için aşağıda derledik.

Anadolu Hisarı

Semt ismini, Yıldırım Bayezid döneminde, İstanbul kuşatması sırasında (1395) şehrin kıyısına yaptırılan Anadolu Hisarı’ndan almaktadır. Muhteşem güzelliğiyle dikkat çeken semt, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.  

Kanlıca

Yeşilçam filmlerinde özellikle yoğurdu ile adını duyuran Kanlıca semti Beykoz’un sakin yerlerinden biridir. Anadoluhisarı – Çubuklu arasında bulunan Kanca’nın ayrıca Mihrabad Korusu ve yalıları ile de ünlenmiş olduğunu belirtelim.

Çubuklu

Çubuklu İsteNakliye hizmetlerinin yoğunlaştığı semtlerden biridir. Çubuklu adının çubuk lülesi yapımından geldiği ileri sürülmektedir. Diğer bir rivayet ise Evliya Çelebi’den gelmektedir. Buna göre İkinci Bayezid, oğlu Selim’i Trabzon’dan getirttiği zaman sekiz sene hilafetin işareti de sayılan sekiz çubuk vurur. Bu sırada oğluna ‘Oğlan, elem çekme zikriyle, zikir tarihinden sonra terbiyemle meydan-ı hilafet senindir. Al bu yediğin kuru çubuğu yere dik, sekiz sene meyvesini yiyesin.’ Demiştir. Bu yere Çubuklu Bahçesi adı verilmiştir.

Paşabahçe

Cumhuriyet Dönemi’nde kurulan rakı, ispirto ve cam fabrikaları semt nüfusunun artmasında etkili olmuştur. Yerleşik tarihi Sultan İbrahim’e kadar uzanan Paşabahçe, kıyı bölümünde yer alan doğal dinlenme alanları, Boğaz’ın Anadolu Yakası’nda yer alan koyundaki restoranları ve farklı mekânlarıyla görülmeye değer bir yerdir.