BEYLİKDÜZÜ NAKLİYE | İsteNakliye
Bize Ulaşın Bize Ulaşın

Biz Size Ulaşalım


Image
Image
BEYLİKDÜZÜ NAKLİYE
  • 2022-09-28

BEYLİKDÜZÜ NAKLİYE

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan 25 ilçesinden biri olan ve 360 kilometrekarelik yüz ölçüme bulunan Beylikdüzü’nün, 365 binden fazla nüfusu barındırdığı bilinmektedir. İlçenin Gürpınar Mahallesi’nde, birçok villa ve bahçenin yer aldığı modern bir yapı dikkatimizi çekmektedir. Nemsiz ve rüzgârlı bir iklimi ve temiz havasıyla bilinen bu mahalle, bilhassa doğal yaşam alanları ile vatandaşların ilgisini çekiyor. Şehir içi nakliye faaliyetleriyle rağbet gören ilçelerden birisi olan Beylikdüzü’nün her geçen yıl nüfusunun arttığını görüyoruz.

Güneyde Marmara Denizi, doğuda Avcılar, batıda Büyükçekmece ve kuzeyde Esenyurt ilçeleri ile çevrili olan Beylikdüzü’nün tarihi Helen Uygarlığına kadar dayanmaktadır. İstanbul'un çok kültürlü ilçelerinden birisi olan Beylikdüzü’nde çok sayıda yerli ve yabancı vatandaş yaşıyor. Bu anlamda ülkemizin mozaiği görünümünde olan ilçenin geniş caddeleri, bulvarları, kaldırımları ve yeşillik alanları da mevcuttur. 2014 yılı verilerine istinaden Beylikdüzü’nde, 5 bin konuttan oluşan büyük bir emlak sektörünün oluştuğunu görebilirsiniz.

Beylikdüzü’nde İsteNakliye hizmetleri vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Geniş bir kitleye hizmet veren İsteNakliye lojistik ve taşımacılık hizmetleri ev ya da işyerini taşımak isteyen kişilere güvenli ve hızlı hizmetler vermektedir.Beylikdüzü’nde ekonomik yaşam genel olarak sanayiye ve ticarete dayanmaktadır. İlçede Türkiye'nin en büyük konteyner limanı olan Ambarlı Limanı’nın varlığı da önemlidir. Ambarlı Limanı’nın dünyanın en büyük 50 konteyner limanı içerisinde yer aldığını da belirtmemiz gerekiyor. Bu limanın doğusundaki Yakıt Dolum Ve Dağıtım Tesisleri ve Termik Santral de ilçe ekonomisi açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Yine, Ambarlı Limanı'nın yanına inşa edilmiş olan West İstanbul Marina’nın da ilçe ekonomisindeki etkisi büyüktür.

İlçede Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi adı altında gördüğümüz Birlik Sanayi Sitesi, Bakırcılar Sanayi Sitesi, Mermerciler Sanayi Sitesi ve Beysan Sanayi sitesi gibi önemli sanayi kuruluşları ilçe ekonomisi açısından önem arz etmektedir. Ayrıca Beylikdüzü Beykent bölgesinde Arçelik fabrikasının bulunduğunu da belirtelim. İlçede tarım faaliyetleri çok olmamakla birlikte, arıcılığın önemli bir uğraş olduğu da bilinmektedir. Yine balıkçılık da diğer geçim kaynakları arasında yer almaktadır.