BEYOĞLU NAKLİYE | İsteNakliye
Bize Ulaşın Bize Ulaşın

Biz Size Ulaşalım


Image
Image
BEYOĞLU NAKLİYE
  • 2022-09-28

BEYOĞLU NAKLİYE

İstanbul’un Beyoğlu ilçesi veya eski ismi ile Pera, cazibe merkezi konumunda olan ve beğenilen bir semttir. Kuzeybatısında Şişli ve Kâğıthane, doğusunda Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, güneyinde ve batısında ise Haliç’in yer aldığı ilçenin yüzölçümü 8.76 kilometrekaredir. Beyoğlu nüfusu 2021 yılı TÜİK verilerine göre yaklaşık 235 bindir. Nüfusun çoğunu erkekler oluştururken yaklaşık  %50’si ise kadındır.İstanbul'un en güzel görünümüne sahip Galata Kulesi'ne yakınlığıyla bilinen Beyoğlu 45 mahalleden oluşmaktadır. Beyoğlu’nun alışveriş merkezleri, tramvay güzergahı ve İstiklal Caddesi ilçeye ayrı bir hava katmaktadır.Nüfus yoğunluğu ve halkın tercih edilirliği ile Taksim’in, İstanbul ilinin gözde semtlerinden birisi olduğu ve Beyoğlu ilçesine bağlı olduğu bilinmektedir. İste Nakliye hizmetlerinin gayet net bir şekilde verildiği bu semt her sene binlerce yerli – yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Beyoğlu’nda görmeniz gereken mekanları sizler için aşağıda sıraladık.

Aynalıkavak Kasrı

Fatih Sultan Mehmet Dönemi’nde inşa edildiği bilinen Aynalıkavak Kasrı, Evliya Çelebi Seyahatnamesinde geçmektedir. Haliç’in kıyısında yer alan bu tarihi yerin, turistik gezilerde sıkça ziyaret edildiği bilinmektedir.

Çiçek Pasajı

Beyoğlu tarihini yansıtan en eski eserlerden birisidir. Osmanlı’nın son dönemindeki Naum Tiyatrosu’nun bulunduğu bu pasaj Cumhuriyet’in ilk döneminde çiçek mezatı olarak kullanılmıştır.   

Fransız Sokağı

Tarihî Galatasaray Lisesi’ne yakınlığı ile bilinen bu sokağın eski adı Cezayir Sokağı’dır. Birçok lokanta, sanat galerisi, kültür, sanat ve eğlence merkezinin yer aldığı bu sokakta keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

Galata Kulesi

Dünyanın en eski kulelerinden biri olan Galata Kulesi, Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 507 yılında inşa ettirilmiştir. Bu kule 15. yüzyılda zindan olarak 16. yüzyılda da yangın kulesi olarak kullanılmıştır. 2. Mahmut döneminde restore edilip, işaret kulesi olarak kullanılan kule 1967 yılında yenilenmiş ve turistik tesis olarak halkın hizmetine açılmıştır.

Pera Müzesi

Evden eve nakliye hizmetinde adını duyuran Beyoğlu’nda yer alan Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Kültür Vakfı tarafından hizmete açılmıştır. Müze olmanın yanında, kültür merkezi olarak da faaliyet gösteren Pera Müzesi, 1893 yılında mimar Acille Manoussos tarafından Tepebaşı'nda yapılan tarihi binada bulunuyor. Müze içerisinde sergi salonları, eğitim odaları, oditoryum, Cafe ve artshop yer alıyor. Sergileri gezdikten sonra Pera Cafe'de dinlenerek, Perakende Artshop’ ta istediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz.