DENİZLİ ŞEHRİ NAKLİYE | İsteNakliye
Bize Ulaşın Bize Ulaşın

Biz Size Ulaşalım


Image
Image
DENİZLİ ŞEHRİ NAKLİYE
  • 2022-08-24

DENİZLİ ŞEHRİ NAKLİYE

Denizli Şehri’ndeki Nakliye Durumu

Denizli, Ege bölgesinin bölgesel merkezidir. 500.000'den fazla merkezi nüfusa sahip olan Denizli,  Ege Bölgesi'nin İzmir'den sonra ikinci büyük şehridir. Denizli, Türkiye'nin en büyük ve en gelişmiş 16 şehrinden biridir (şehir merkezi: 537.000). Sanayi, ihracat ve ticaret merkezi olan Denizli, aynı zamanda 30.000'den fazla öğrencisi olan bir üniversite şehridir. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Denizli, sadece bir turizm beldesi değil, aynı zamanda yerel, ulusal ve uluslararası etkinliklerin de yapıldığı bir mekandır. Festival) eğitim, kongre, kültür ve sanat merkezidir. Güney Ege Kalkınma İdaresi'nin (Geka) genel merkezi de Denizli'de bulunuyor. Ekonomiye ihracat açısından  bakalım. Ekonomi Denizli'nin ekonomisi sanayi ve ticarete dayalıdır. Denizli trafiği ihracat şehri olması nedeniyle Denizli için çok önemlidir. Hizmet sektörü de ulaşım dahil birçok hizmeti sunabildiği için oldukça gelişmiştir. Sektör son 15 yılda  büyük adımlar attı. Amerika Birleşik Devletleri'ne bakır tel ihraç etti. Nüfusun %45'i tarım, balıkçılık, arıcılık, ormancılık ve hayvancılıkta çalışmaktadır. Toplam gelirin %30'u sanayiden geliyor. Türkiye'nin Anadolu Kaplanı olarak bilinen, en önemli ihracat kentlerinden biridir. Yıllık milyarlarca dolarlık ihracat cirosu ile Türkiye'nin önde gelen sanayi şehirlerinden biridir. Denizli, Türkiye'nin ve dünyanın tekstil başkenti olarak biliniyor ancak tekstil sektörünün son yıllarda yaşadığı ekonomik kayıplar ekonomik dengenin mermer ve doğal taşa kaymasına neden oldu. Denizli, traverten ve türevleri, mermer ve doğal taşları dünyanın tüm ülkelerine ihraç etmektedir. Kısaca ulaşımdan bahsedelim.  Türk Hava Yolları'nın Denizli'den İstanbul'a hizmet verdiği Denizli Çardak Havalimanı'na ulaşım, hac sezonunda Mekke'ye direkt uçuşlar yapılıyor. Karayolu ulaşımı için İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerin kavşağında bulunan Denizli'den birçok otobüs firması geçmektedir. Eyalette 7 kavşak ve 2 metro kavşağı var. Bu ulaşım aracı ve olanakları sayesinde Denizli'de ulaşım gelişmiştir. Başka bir şehre veya şehir içi taşımacılık yapılır. Bu taşımacılıklar da en yaygın türler eve taşımacılık ve asansörlü taşımacılıktır.

Gelin şimdi asıl konumuz olan nakliye yani bir nevi lojistiğe bakalım. Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Pamukkale Üniversitesi'nde lojistiğin dünü, bugünü ve geleceği hakkında konuştu. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi'nde (UBF) "Lojistiğin Dünü, Bugünü ve Geleceği" konulu  konferans düzenlendi. Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan konferansa konuşmacı olarak katıldı; Dünden bugüne nakliye sektöründe yaşanan gelişmeler, bu alandaki iş imkanları ve Türkiye ile Denizli'nin küresel nakliye sektöründeki konumu hakkında nakliyat hizmeti sayesinde önemli gelişmeler oldu ve yayınlandı. UBF Dekanı Prof. Dr. Ender Coşkun, Çivril Meslek Yüksekokulu Müdürü Atasay Kamer Anlatım. Görmek. Dr. Sami Eşmen, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin, DTO Genel Sekreteri Yrd. Akay Gündoğan, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Konuşmasına küresel ticarette lojistiğin önemi ile  başlayan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, bu alandaki gelişmelerin günümüz dünyasının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa ülkelerine minibüs ulaşım hizmetinde Denizli ve Türkiye'nin önemli bir role sahip olduğunu söyledi. Uğur Erdoğan, dersin sonunda öğrencilerin kendisine yönelttikleri soruları yanıtlayarak fakültedeki öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Konferansın sonunda Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ender Coşkun,  Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan'a bu günün anısına bir teşekkür plaketi takdim etti.

Denizli’de daha çok şehirler arası taşımacılık kullanılır. Gelin bu konu hakkında daha detaylı bilgiler verelim. Denizli'de şehirler arası ulaşım masrafları ve önerileri arasında taşınma tarihine karar verdikten sonra en kısa sürede yapmanız gereken nakliye firmasına taşıma işlemini yapacak şekilde ayarlamaktır. Dar bir  zaman dilimine sıkıştırıldığında maliyetlerin artmasına yol açacak bu süreç, uzun mesafe seyahat için Denizli'nin profesyonel firmaları arasından daha rahat  seçim yapmanızı sağlayacaktır. Nakliye firması ile anlaştığınızda alacağınız hizmete nelerin dahil olacağını net bir şekilde belirtmeniz bu süreçte nakliye firması ile aranızda sıkıntı yaşanmasını önleyecektir.  Bu nedenle alacağınız hizmetin neler olduğunu Firma Temsilcisine sormanız ve talep ettiğiniz ek hizmetleri  detaylı olarak Firma Temsilcisine iletmeniz ve sözleşme metninde yazdırmanız en doğrusu olacaktır. Mülk hazırlık sürecini mümkün olduğunca erken başlatmak, taşınma gününde işinizi uygun bir şekilde bitirmenizi sağlayacaktır. Eğer nakliye firması kırtasiye malzemelerinin paketleme, demontaj ve montajını yapmıyorsa eşyalarınızı  önceden hazırlamanız taşınma gününün stresini azaltmanıza yardımcı olacaktır. Sarf malzemeleri hazırlarken, gideceğiniz yere acilen ihtiyaç duyacağınız eşyaları paketlemeniz, onları kolayca bulmanızı sağlayacaktır. Ayrıca eşyalarınızın ne zaman teslim edileceğine dair ortalama bir saat olarak belirlemek, gecikmeleri önleyecek olan Denizli şehirleri arası ulaşım için tavsiyelerimizdendir. Taşınacağınız tarihe karar verdikten sonra, nakliye şirketinizin son birkaç gün içinde acele etmemesi için düzenleme yapmanız gerekir. Son birkaç gün engellendikten sonra bir şirket aramak size para kazandıracak ve maliyetleri düşürecektir. Nakliye firması ile anlaşma yapılırken tüm detayların net bir şekilde belirlenmesi ve hizmete  dahil edilecek iş gibi konuların netleştirilmesi çok önemlidir. Özellikle bu uzun mesafeli bir hizmet olacağından, şirketinizin navlun karşılayıp karşılamadığını mutlaka sorun. Hatta mümkünse nakliye sigortası sunmayan firmalardan hizmet  almayın. Eşyalarınızın sigortalı bir şekilde nakliyesi, bu süreçte eşyalarınızın zarar görmesi veya kaybolması durumunda maddi hasarınızın karşılanmasını sağlayacaktır. Denizli şehirleri arasında sevkiyat yapmadan önce kargonuzu planlı bir şekilde hazırlamanız çok önemlidir. Bu hazırlıkları son dakikaya bırakmamak, sürecin daha konforlu geçmesine katkı sağlayacaktır. Ayrıca gideceğiniz yere acil ihtiyaç duyabileceğiniz eşyaları paketlemek ve  not almak da işinizi kolaylaştıracak bir diğer yöntemdir. Kargonuzu hazırlarken, sabit yüklerinizi boşaltmak için profesyonel yardım alınacak ve bu da kargonuzun zarar görmesini önleyecektir. Kendiniz sökmeyi planlasanız bile profesyonel el aletleri kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş.
Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Sicil No: 53868 | Mersis No: 0411073318100001 | Kep Adres: grlbilism@hs01.kep.tr | Copyright© 2020