MANİSA ŞEHRİ NAKLİYE | İsteNakliye
Bize Ulaşın Bize Ulaşın

Biz Size Ulaşalım


Image
Image
MANİSA ŞEHRİ  NAKLİYE
  • 2022-08-30

MANİSA ŞEHRİ NAKLİYE

Manisa İli, Türkiye Cumhuriyeti'nin Ege bölgesinde yer alan bir ildir. Manisa, toplam nüfusu 1,4 milyon olan Ege Bölgesi'nin İzmir'den sonra ikinci büyük şehridir. Bugün Manisa, 1.400.000 toplam nüfusu ile Türkiye'nin 14. büyük şehri, şehir merkezinin nüfusu 370.000 civarındadır ve bu özellikleriyle Manisa, büyük bir şehir olmayı bekleyen en çok beklenen şehirlerden biridir. Manisa endüstriyel olarak gelişmiş bir ildir. Ege Bölgesi'nin İzmir ve Denizli ile birlikte en gelişmiş üç kentinden biridir. Gediz ovasının verimli topraklarının da etkisiyle tarımsal üretim açısından ilk üç il arasında yer almaktadır. Yüzyıllardır tekstil, gıda, deri ve tarımla uğraşan Manisa'da sanayi önemli bir gelir kaynağıdır. Detaylar vererek ekonomiden bahsedelim. Ekonomi Gediz Ovası'nın verimli toprakları nedeniyle tarımsal üretimde ilk üç ilden biridir. Yüzyıllardır tekstil, gıda, deri ve tarımla uğraşan Manisa'da sanayi önemli bir gelir kaynağıdır.Bölgenin en meşhur ürünü hiç şüphesiz üzümdür. Her birinin ayrı bir zenginliği ve ayrı bir tadı var. Ülkemizin en verimli topraklarından biri olan Gediz Ovası, Manisa zengin  ürün çeşitliliğine sahiptir. Ünlü Akhisar zeytini, kaliteli pamuk, tütün ve kiraz üretimi ile Manisa, tarımsal üretimde ilk üç ilden biridir. Manisa, son yıllarda tekrarlanan organik tarım, baraj ve göller ile ekoturizm sektöründe önemli bir potansiyele sahiptir. Manisa'nın bir diğer önemli özelliği de çatal bıçak, döküm, dövme gibi geleneksel el sanatlarının gelişmeye devam ettiği bir ilçe olmasıdır. Financial Times tarafından dünyanın en uygun yatırım şehri seçilmiştir.

 Biraz da genel ihracat durumundan ve sağladığı nakliye hizmetinden bahsedelim. İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, Ankara, Manisa, Gaziantep ve Sakarya'dan sonra en fazla dış ticaret hacmine sahip sekizinci ildir. Bu kapsamda kentin dış ticareti, dış ticaret hacminin gelişimi, dış ticaret yapan ülkeler ve dış ticaret  grupları (endüstriyel yapı) hakkında bilgiler vereceğiz. Almanya, İngiltere ve Polonya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihracat yapmaktadır. İthalat ise Almanya, Polonya ve İtalya gibi ülkelerden geliyor. Uluslararası pazara gönderilen kalemler ağırlıklı olarak makine, televizyon, plastik, zeytin, tavuk ürünleri, otomobil ürünleri, demir çeliktir. İthalatta  makine, plastik, demir-çelik, optik saatler ve ulaşım araçları hakimdir. Tarih boyunca Anadolu'nun en önemli ticaret merkezlerinden biri olan Manisa'ya birçok uluslararası yatırım yapılıyor. İhracatı çekmek ve artırmak için önerilerde bulunuldu. Bu kapsamda, özellikle ihracatın artırılması açısından fırsatlar tespit edilmiş ve yeni hedefler belirlenmiştir. Ulaşım araçları sayesinde birçok yere kolaylıkla ulaşım hizmeti verilmektedir. Nakliye sadece şehir dışı ve yurtdışı değil, şehir içi de  yapılmaktadır. En popüler olanı eve nakliyedir. Asansörlü taşımacılık da oldukça faydalıdır ve Manisa'da bu hizmeti sunan birçok firma bulunmaktadır.

Ülkedeki lojistik merkez sayısının 25'e ulaşacağını kaydeden Pezuk, tüm sevkiyatların yüzde 13,3'ünün bu lokasyonlardan yapıldığını ve trenlerin operasyonlarını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Manisa Organize Sanayi Bölgesi ile örnek bir ortaklıkları olduğunu söyleyen Pezük, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlarımızın katılımıyla açılan Türkiye'nin ilk özel lojistik merkezi sanayicimize hizmet etti. 2010 yılından bu yana faaliyette olan 11.500 yük treni hizmeti ve 4 milyon 600.000 ton yük taşımacılığı ile demir yolu ağında rol model olarak kabul edilen Manisa Organize Sanayi Bölgesi, öncü bir lojistik başarı öyküsüdür ve bu başarının en güzel örneğidir. Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sait Türek, 224 tesiste 60 bin kişiye istihdam sağladığını söylüyor. 14 ülkeden 39 yabancı yatırımcıyı ağırladığını açıklayan Türek, “Uluslararası örgütlü ve ayrıcalıklı bir  sanayi parkıyız. 2021 yılında 9 milyar 600 milyon dolar dış ticaret cirosu olan bölgemiz, katma değerli ürün üretimi sayesinde 1 milyar 400 milyon dolar dış ticaret fazlası elde etti. %100 iştiraki olarak 306 bin  bin metrekare Manisa Organize Sanayi Bölgesi, 9.7 km demiryolu kavşağı ile önemli bir avantaja sahip olup bölgemiz arası 388.000 konteynerin taşınması güvenli bir şekilde tamamlanmıştır.”. Manisa Organize Sanayi Bölgesi, 9.7 km demiryolu kavşağı ile önemli bir avantaja sahip olup bölgemiz arası 388.000 konteynerin taşınması güvenli bir şekilde tamamlanmıştır.

Genel olarak Manisa’da taşımacılığa bakalım:

Evden eve nakliyat Manisa’da yapılırken kullanılan araç ve yöntem iyice araştırılmalıdır. Ama Manisa şehri zaten geniş  araç yelpazesi ve yüksek eğitimli personeli ile çok yönlü bir nakliye hizmeti sunmaktadır. Sürekli değişen teknoloji, denizcilik sektörünü de yakından etkiliyor. Manisa'nın ulaşım hizmeti, özellikle gelişmiş araçlar ve modernize edilmiş bagajlarla her geçen gün daha da gelişiyor. Manisa nakliye şirketleri bu sektörde rekabeti kabul ediyor ve stresli mesai saatleri ile müşteri memnuniyetini sağlamak için mücadele etmeye devam ediyor. Taşımacılık sektöründe, rekabetin bir sonucu olarak taşımacılığın ekonomik ve rasyonel yönleri ortaya çıkmaktadır. Manisa'nın nakliye ücretleri uygun fiyatlı ve bütçenize uygun bir yapı sergiliyor.

Manisa şehir içi taşımacıları hem ulaşımın lokasyonu hem de sunduğu imkanların lokasyonu açısından müşterilerine avantaj göstermektedir. Malların şehrin bir bölgesinden diğerine taşınması güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir. Tabii ki burada hem taşıma şekli hem de ekibin işçiliği çok önemli olduğu kadar eşyanın durumuna uygun araç da çok önemli. Şehir içi nakliye hizmetinde ürün, hizmet ve malzemelerin nakliyesi güvenilir araçlarla gerçekleştirilir. Yükleme ve boşaltma gibi hizmet faaliyetlerinin sağlanmasıyla birlikte taşımacılık, gerçekten gelişmiş bir endüstrinin sonucunu temsil eder. Manisa ilinde bulunan nakliye firmaları, potansiyelini geliştirmiş yapıları ile ismine yakışır ve  iyi bir sonuç üretirler. Özellikle  Manisa ilinde kargo fiyatı müşterileri memnun etmek için özenle hazırlanmış ve  defalarca  gözden geçirilmiştir. Uygun fiyat teşvikleri ile birleştiğinde bu kaliteli hizmete talip olmanız daha kolay olacaktır.

 

GRL BİLİŞİM VE İNOVASYON A.Ş.
Mersin Sanayi ve Ticaret Odası Sicil No: 53868 | Mersis No: 0411073318100001 | Kep Adres: grlbilism@hs01.kep.tr | Copyright© 2020