ŞEHİRLERARASI TAŞIMACILIK NEDİR? ŞEHİRLERARASI TAŞIMACILIK YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR? | İsteNakliye
Bize Ulaşın Bize Ulaşın

Biz Size Ulaşalım


Image
Image
ŞEHİRLERARASI TAŞIMACILIK NEDİR? ŞEHİRLERARASI TAŞIMACILIK YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?
  • 2022-07-31

ŞEHİRLERARASI TAŞIMACILIK NEDİR? ŞEHİRLERARASI TAŞIMACILIK YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR NELERDİR?

Şehirler Arası Taşımacılık Nedir?

Şehirler arası taşımacılığı şirketi, müşterilerin talebi üzerine bir şehirden diğerine sağlam ve eksiksiz bir şekilde mal ve malzemelerin taşınmasını sağlayarak kar odaklı bir politika ile şehirler arası taşımacılık ürünü olarak kullanılan bir hizmet sektörü olarak tanımlayabiliriz. Şehirler arası nakliyattan kastımız evden eve nakliyat da olabilmektedir.

İş veya başka nedenlerle eyalet dışında başka bir şehre taşınmanız gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda mevcut eşyalarınızı da taşımanız gerekecektir. Bu süreç, şehirler arası ulaşım sürecinin bir parçasıdır. Şehirler arası ulaşım zordur ve profesyonellik gerektirmektedir. Böyle bir uygulamaya ihtiyacınız varsa mutlaka profesyonel yardım almalısınızdır. Bunun yapılmaması eşyalarınıza zarar verebilmektedir.

Diyelim yaşadığınız şehri değiştirmek zorundasınız tüm eşyalarınızı bir ikinci el dükkânına satmayı düşünüyorsunuz, ancak bu şekilde bile en azından küçük bir kamyona ihtiyacınız olacaktır. Ne yazık ki; ne yaparsanız yapın bir nakliye firmasına da ihtiyacınız olacaktır. Ancak bu nakliye şirketlerini nerede bulabilirim ve iyi nakliye nasıl yapılır veya kim en ucuza yapar en iyi uluslararası nakliye şirketi hangisidir gibi bu sorular hakkında bilgi toplamalısınızdır. Bugünkü yazımızda sizi aydınlatabildiğimiz kadar aydınlatmaya çalışacağız.

Örneğin, İzmir İstanbul arası bir taşımacılık yapacaksınız, "en ucuz" arayışınızın olması çok normaldir. Ancak en ucuzu ararken bile bazı uyarıları bilmek ve dikkat etmeniz gerekmektedir. Ucuz her zaman iyi değildir ve belki de ucuz hizmetler kafa karıştırıcı olabilmektedir. Kamyon kasasında uzun mesafeler kat etmesi gereken eşyalarınız için üzülmüyorsanız bile akıl sağlığınıza dikkat etmelisinizdir. Örnek olarak, taşıyıcının söz verilen tarihten üç gün sonra hedefine ulaşacaktır. Taşınmak kolay bir iş değildir. Yaşadığınız ve bunu olabildiğince hızlı ve kolay bir şekilde yapmak istediğiniz ortamın tam bir yer değiştirmesinden bahsetmekteyiz. Bunun için iyi bir  nakliyat firması seçmelisiniz.

Şehir içinde eşya taşımak çok zor ve şehirler arası eşya taşıma süreci de giderek zorlaşmaktadır. Özellikle bu alanda uzman olmayan kişiler tarafından yapıldığında istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmaktadır. Evinizi veya ofisinizi şehirlerarası bir konuma taşıyorsanız, bu durum için doğru ekipmana ihtiyacınız var. Tabii  profesyonel bir ekipten yardım almak da iyi olacaktır. Ancak hızlı ve  yorulmadan seyahat etmek istiyorsanız bu iş uzmanından hizmet almanız gerekir. Eğer dediğimiz gibi iyi ve uzman bir ekiple taşımacılık yapacaksanız avantajlarınız şimdi sayacaklarımız olacaktır.

İlk olarak, Eşyalarınız profesyonel bir ekip tarafından paketlenecektir. Paketleme işinde ise taşıma aracına yavaş ve dikkatli bir şekilde yerleştirilmektedir. Araçlar, aşırı hızlı olmadıkça mallara zarar vermemek veya zarar vermemek için dikkatli kullanılmaktadır, kullanılmalıdır. Çok uzun bir yolda sürücü yorulursa alternatif bir sürücü ile yola devam edilmektedir. Bu çok önemlidir çünkü taşımacılıkta araç ve güzergah kadar şoför de önemlidir. Adrese varıldığında mallar dikkatli bir şekilde boşaltılacak ve işlem ücret tahsil edilerek kapatılacaktır.

Şehirler Arası Taşımacılık Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nedir?

Şehirler arası taşımacılık yapmak göründüğü kadar kolay değildir. Yaparken dikkat etmeniz gereken çok şey bulunmaktadır. Örneğin, yukarıda bahsettiğimiz avantajlardan yararlanabilmeniz için seçeceğiniz veya hizmetinden yararlanacağınız uzman bir firmanın aşağı yukarı birazdan sayacağımız şekilde size yarar getirmesi gerekmektedir. Çünkü firmanızın ve sizin amacı bu işi yapanların güvenliğini ve malınızın güvenliğini sağlamak olduğuna inanmaktayız. Bu nedenle profesyonel yardım almak sizin görevinizdir. Yardım alacağınız profesyonel yük taşıyıcılarının sahip olması gereken bazı nitelikler bulunmaktadır. İlk olarak, bir kamyon şoförüne ve bir filoya ihtiyacınız vardır. Şehirler arası ulaşım için gerekli izin ve belgeye sahip olmanız gerekmektedir. Görevlendirilen personelin ileri eğitimlerle desteklenmesi gerekmektedir. Zamanında teslim edilmeli ve mallarınız belirtilen süre içinde sevk edilmelidir. Hizmeti doğru sayıda çalışanla, sınırsız olarak çalıştırmanız gerekmektedir.  Hasarlı veya hasarlı olabilecek tüm eşyalar uygun şekilde paketlenmeli ve kontrol edilmelidir. Yedek sürücü çok daha uzun bir mesafede bile mevcut olmalıdır. Acil durumlarda mobilya ustası, tesisatçı, elektrikçi gibi personele ihtiyacınız vardır. Bu önemlidir çünkü herhangi bir olası kötü durumda sıkıntı yaşamayacaksınızdır. Fiyat, kargoya verilmeden önce müşteriye bildirilmelidir ve işten sonra ek bir ücret alınmaz. Mallar hasarsız olarak kargoya verilmeli ve size sorunsuz bir şekilde teslim edilmelidir. Bu özelliklere göre karar verirseniz, mal varlığınız zarar görmez, çalışmalarınız kısa sürede tamamlanır ve aracınız da dahil olmak üzere şirketlerden oluşan ekibiniz bile rahatlıkla en iyi hizmeti alacaktır.

Şehirler arası ulaşım ne kadar süre ile tamamlanabilmektedir ve bu süreci etkileyen faktörlere de dikkat etmelisinizdir. Taşıma sürecine dahil olan hizmetler, kapıdan kapıya şehirler arası nakliye ücretlerine dahil olan ve olmayan ücretleri de öğrenmelisinizdir. Tabi bu firmanıza ve yolunuza göre değişiklik göstermektedir. Yine anlaştığınız şirket işini ne kadar titiz yapıyor veya nakliye firmanızın bu konuda uzman olup olmadığı süreci iyi yönetip yönetmeyeceği önem arz etmektedir. Belirlenen saatte başlayan, belirlenen saatte tamamlanan kaldırma işleri takip edilmelidir. Eşyaların zarar görmemesi için alınması gereken önlemler, şehir merkezindeki her evin trafiğinde en önemli konulardan biridir.

Şehirler arası yapılan taşımacılığın kargo ücretine de dikkat etmelisinizdir. Şehirler arası ulaşım fiyatlarının belirlenmesinde en önemli faktör öncelikli firmadır. Bu aşamadaki en önemli faktör, saydığımız sorunları yaşayan kişilerin kendilerini rahat hissetmeleridir. Bunun dışında, uzun mesafe nakliye fiyatlarını belirleyen diğer faktörlere de bakalım. Öncelikle evden eve taşımaya bakmalısınızdır. Mesela, eviniz hangi katta veya hangi katta oturduğunuz. Evde kaç adet eşyanız vardır ve kaç adeti paketlidir veya paketlenecektir. Bu da oldukça önemlidir çünkü taşıma aracının boyutu ve eşyanın iki kez taşınması ihtiyacı gibi faktörler uzun mesafe taşıma fiyatını belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Bunun içinse taşınmaya karar verdikten sonra, bir eşya listesi oluşturmak en iyisidir. Bu sayede sevk edilecek mal miktarı, tahsilat ve fatura planlaması gibi işlemlerde kullanılarak işi daha kolay bir hale getirmektedir. Bu işlemin bir diğer avantajı ise eşya listesini oluşturduktan sonra bıraktığınız veya vazgeçtiğiniz eşyaları ayırt edebilmenizdir. Bu listeyi yaklaşık bir maliyet hesaplaması yapmak için de kullanabilirsiniz. Hem firmanız hem sizin için oldukça bilgilendirici ve yararlı olacaktır yapmanızı öneririz.

Taşınmaya karar verirseniz kesinlikle güvenilir, deneyimli ve yetkin bir firma seçmelisinizdir. Bu konuda nasıl iyi bir firmayı seçebilirsiniz üst kısımda anlattık. Aksi halde ipin hareketinde birçok problem yaşanacak ve gün stresli geçebilecektir. Düzenli ve profesyonel seyahat süreçleri araştırılmalıdır. Apartman daire taşıma, şehirler arası taşınma, günümüzde birçok insanın özellikle taşınma sezonunda ihtiyaç duyduğu bir alandır. Şehirler arası geçiş, tanınmış ve güvenilir bir şirkete verilmesi gereken bir görevdir. Taşımanın profesyonel olması, eşyaların zarar görmemesi, halatın hareketinden dolayı başka bir yük olmaması ve işin düzenli olarak yapılması çok önemlidir.

Bu nedenle uzun mesafeli ulaşım günümüzde o kadar popüler ki insanları endişelendirmektedir. Taşınma konusunda endişelenmenize gerek kalmamak için yukarıda bahsettiğimiz hem firma hem de sizin dikkat etmeniz gereken hususlara dikkat verip ona göre bir yol çizmelisinizdir.